Muzeum Mladoboleslavska

INTERAKTIVNÍ EXPOZICE

V Muzeu Benátecka si můžete vyzkoušet zábavné interakce přímo ve výstavních prostorách. Interaktivními prvky jsou doplněny naše expozice Páni z Dražic, Tycho Brahe a Jan z Werthu. Můžete se například přestrojit i do dobových oděvů nebo do rytířského brnění. A víte třeba, jak okovat koně? Pojďte to zkusit!   

 

MUZEJNÍ HRÁTKY – Benátky, Bělá, Boleslav a zase zpátky

Touží se Vaše děti stát archeologem? A co třeba přírodovědcem či historikem? Zkuste jim nabídnout i muzejníka nebo etnografa. Že si nemohou vybrat? To je dobře. V pobočkách Muzea Mladoboleslavska si klidně vyzkouší všechny zmíněné profese. Díky novému hernímu programu děti zjistí, jak zábavná je práce s nalezeným pokladem či hrobem Boleslava II. Dozví se, co vše musí umět historik a že tvorba herbáře nemusí být jen výsadou přírodovědce. K dispozici Vám je pět samoobslužných beden s úkoly, u kterých se i zasmějete.  

 

PRO ŠKOLY

Muzeum na cestách je název nového stálého vzdělávacího programu. Zůstaňte ve Vaší třídě a vydejte se s námi na dobrodružnou cestu minulostí. Na Vaše pozvání vezmeme náš muzejní kufřík plný vzácných exponátů a přijedeme k Vám. Rozbalíme pomůcky a povíme si na začátek krapet teorie.
Co je muzeum? Čím se muzeum zabývá? Co můžeme v muzeu vidět? A poté to začne! Představíme si práci muzejníka, archeologa, etnografa i historika. A bez praxe to přeci nejde: „Poznáte co je tohle za předmět? Tak to pěkně oddatujte a nezapomeňte vyplnit evidenční kartu!“. Prozkoumáme donesené artefakty a zahrajeme si na hrdiny z naší minulosti.
Edukační část programu: muzeum jako instituce, muzeologie a pravidla výstavnictví, muzejní profese a jejich náplň činnosti, poučné perličky z muzea (rozdíl mezi aktivním a pasivním červotočem?:)
Interaktivní část programu: poznávání exponátů, muzejní hlavolamy, zámecké kostýmy.
Délka programu je cca 90 minut.
Cena programu: 20 Kč/1 žáka
Rezervace a objednávky: jana.nahlovska@muzeummb.cz
Tel.: 326 316 682

Objednaným školním skupinám nabízíme přímo v expozicích muzea také program věnovaný středověku. Program probíhá v expozici Páni z Dražic a je určen pro žáky 2. stupně ZŠ a studenty SŠ. Délka jeho trvání je 1-2 hodiny, ideální počet žáků je 24. Kontaktní e-mail: jana.nahlovska@muzeummb.cz , případně volejte na  tel. číslo 326 316 682.