MUZEJNÍ HRÁTKY – Benátky, Bělá, Boleslav a zase zpátky

Touží se Vaše děti stát archeologem? A co třeba přírodovědcem či historikem? Zkuste jim nabídnout i muzejníka nebo etnografa. Že si nemohou vybrat? To je dobře. V pobočkách Muzea Mladoboleslavska si klidně vyzkouší všechny zmíněné profese. Díky novému hernímu programu děti zjistí, jak zábavná je práce s nalezeným pokladem či hrobem Boleslava II. Dozví se, co vše musí umět historik a že tvorba herbáře nemusí být jen výsadou přírodovědce. K dispozici Vám je pět samoobslužných beden s úkoly, u kterých se i zasmějete.  Muzejní hrátky Benátky, Bělá, Boleslav a zpátky jsou Vám k dispozici po otevření muzeí!

ZA TAJEMSTVÍM VONTŮ – interaktivní program pro školy a rodiny s dětmi

Stínadla, Ježek v kleci, záhadný Široko, statečné Rychlé šípy, nebo zrádné Bratrstvo kočičí pracky… Že jste o nich nikdy neslyšeli? – Nevadí, teď máte možnost! Poutavé knížky spisovatele Jaroslava Foglara ožívají na zámku ve Bělé pod Bezdězem v podobě dobrodružné hry, při které se nejen dozvíte spoustu zajímavých informací, ale podíváte se dokonce do temných uliček legendární čtvrti Stínadla, a kdo ví – možná tam najdete i poklad… Jaký? Nechte se překvapit! Ale pozor – Vontové jsou zákeřní!
Náplní programu je seznámení s historií a základními myšlenkami skautingu s přihlédnutím k literární tvorbě Jaroslava Foglara. Děti se formou hry dozvědí informace k probíhající expozici o historii skautingu ve Bělé pod Bezdězem a na dobrodružné výpravě do legendárních Stínadel si budou moci vyzkoušet svou odvahu i šikovnost.

Určeno pro 1. – 2. stupeň ZŠ (pouze v doprovodu pedagoga nebo jiné zodpovědné osoby)
Maximální počet osob ve skupině: 30
Minimální počet osob ve skupině: 4

Programy je nutné předem objednat, a to s předstihem minimálně 3 pracovní dny. Bližší informace a objednávky na tel. č. 731 805 083 (MgA. Barbora Stehlíková) nebo e-mailu: barbora.stehlikova@muzeummb.cz

Termíny: od 21.7. 2020 do 30.9. 2020, úterý od 14 hodin a ve středu od 10 hodin. Upozorňujeme, že v termínu od 10.8. do 21.8. nebude možné program objednávat z důvodu čerpání dovolené.