MUZEJNÍ HRÁTKY – Benátky, Bělá, Boleslav a zase zpátky

Touží se Vaše děti stát archeologem? A co třeba přírodovědcem či historikem? Zkuste jim nabídnout i muzejníka nebo etnografa. Že si nemohou vybrat? To je dobře. V pobočkách Muzea Mladoboleslavska si klidně vyzkouší všechny zmíněné profese. Díky novému hernímu programu děti zjistí, jak zábavná je práce s nalezeným pokladem či hrobem Boleslava II. Dozví se, co vše musí umět historik a že tvorba herbáře nemusí být jen výsadou přírodovědce. K dispozici Vám je pět samoobslužných beden s úkoly, u kterých se i zasmějete.  Muzejní hrátky Benátky, Bělá, Boleslav a zpátky jsou Vám k dispozici po otevření muzeí!

 

PRO ŠKOLY

Přijměte pozvání do pravěku! Zveme Vás do Muzea Podbezdězí na výstavu Život v kameni. Představíme Vám zde unikátní paleontologickou sbírku muzea, která má více než staletou historii. Na výstavě se přeneseme až stovky milionů let nazpět, do doby, kdy v našem kraji vládli tajemní amoniti. Do doby, kdy jinde ve světě pobíhali dinosauři. Vykoupat se ale v takovém moři byste nechtěli, mohli vás sežrat žraloci nebo obrovití mořští ještěři.
Edukační část výstavy: ukázka vzniku zkamenělin – seznámení se s geologickým vývojem Země – obrázky rekonstrukcí dávno vyhynulých živočichů – nejzajímavější nálezy našeho kraje.
Interaktivní část výstavy: výroba vlastní zkameněliny – hledání miliony let staré fosilie.
Vstupné pro školy 5,-Kč (doprovod zdarma)
Rezervace a objednávkyjitka.kotkova@muzeummb.cz, tel. 737 324 193