Navštivte faru v Dolní Krupé

Fara Dolní Krupá
Navštivte faru v Dolní Krupé

Každý víkend máte nyní možnost navštívit objekt barokní fary v Dolní Krupé. Otevřeno je v červnu každou sobotu a neděli a o prázdninách navíc ještě ve středu, a to od 9 do 17 hodin. Pro otevření fary volejte paní Nevědovou, tel. 777 278 322.

Areál barokní roubené fary je unikátně zachovanou kulturní památkou, kterou máte jedinečnou možnost navštívit v letních měsících letošního roku. Fara byla vystavěna v roce 1785 a až do roku 1946 sloužila jako útočiště krupských duchovních. Po odsunu německého obyvatelstva, do nějž byl zahrnut i zdejší farář, budova sloužila k nejrůznějším účelům – jako žňový útulek či rekreační objekt. V současné době fara ve správě Muzea Mladoboleslavska, které realizuje postupnou rekonstrukci této památky. V současné době zde můžete shlédnout nejen unikátně dochované interiéry, ale také výstavu Zaniklé obce kolem Ralska, která Vás jistě inspiruje k nejednomu výletu do okolních lesů.