Otto Hieronimus

Letecké muzeum Metoděje Vlacha
12. 05. - 31. 12. 2020 Otto Hieronimus – automobilový a letecký konstruktér

Ing. Otto Hieronimus  patřil k významným osobám nejen mladoboleslavské firmy Laurin a Klement, ale zapsal se významně do evropské historie automobilismu, závodění i létání. Patřil mezi první aviatiky, kteří se v Čechách vznesli do vzduchu. V Mladé Boleslavi, kam přišel v roce 1907, zkonstruoval řadu motorů i závodních automobilů. Jako šéfkonstruktér firmy dal na několik desetiletí tvář automobilce Laurin a Klement, i když v ní strávil pouhé tři roky. Proslavil se fantastickou konstrukcí závodního automobilu, který postavil český motorismus alespoň na čas na úroveň ostatním automobilovým velmocím. Otto Hieronimus ovlivnil silně i další, tehdy se teprve rozvíjející obor – letectví.  Sestrojil první letadlový motor v Rakousku Uhersku, zamontoval ho do letounu Blériot a sám s ním létal. Výstava na kterou vás zveme, ukazuje celý jeho život od období v Mladé Boleslavi až do jeho tragické smrti  při automobilovém závodě v roce 1922.