Muzeum Mladoboleslavska

Muzeum hledá nového kurátora sbírek

Mladoboleslavský hrad
Muzeum hledá nového kurátora sbírek

Muzeum Mladoboleslavska, p.o. vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kurátor sbírek Muzea Benátecka.
Výkon práce: Muzeum Benátecka, pobočka Muzea Mladoboleslavska; Benátky nad Jizerou
Pracovní úvazek: plný pracovní úvazek HPP (40 hodin týdně), vhodný zejména pro aktivní zájemce o regionální historii
Platové zařazení:  dle platného tabulkového tarifu dle dosaženého vzdělání a praxe.
Nástup možný od 1. 4. 2021

Požadavky:
– minimálně ukončené středoškolské vzdělání s maturitou, případně vyšší odborné
– uživatelská znalost práce na PC včetně minimálně 1 grafického programu
– schopnost samostatné tvorby prezentačních výstupů (výstavy, prezentace, přednášky, …)
– uživatelská znalost sociálních sítí
– schopnost samostatné systematické práce
– pokročilá orientace v oblasti společenských či historických věd
– ochota učit se novým věcem, schopnost týmové práce

Výhodou:
– významnou výhodou ukončené vysokoškolské humanitního směru
– aktivní řidič
– zkušenosti s tvorbou expozic a výstav
– doložitelný aktivní zájem o kulturně-společenskou tradici regionu
– publikační a přednášková činnost
– zkušenosti s vedením malého až středního týmu spolupracovníků

Popis pracovní náplně: správa a adjustace vybrané části sbírkového fondu Muzea Benátecka (evidence v systému BACH), příprava a realizace výstav a expozic na pracovištích Muzea Mladoboleslavska s důrazem na Muzeum Benátecka, příprava a realizace doprovodného programu Muzea Mladoboleslavska s důrazem na Muzeum Benátecka, spolupráce na PR a propagaci jednotlivých aktivit Muzea Benátecka.

Benefity: stravenky, flexibilní pracovní doba, 5 týdnů dovolené.

Strukturovaný profesní životopis a motivační dopis (max. 1 normostrana textu) zašlete na e-mail katerina.jenickova@muzeummb.cz do 31.1. 2021.

Vybraní zájemci budou pozváni k osobnímu pohovoru v průběhu února 2021, kdy doloží doklad o nejvyšším ukončeném vzdělání, případně doklad o neukončeném vysokoškolském vzdělání, výpis z trestního rejstříku mladší než 3 měsíce, přehled předchozí praxe.