Program pro školy: Pozvání do pravěku

Muzeum Podbezdězí
Program pro školy: Pozvání do pravěku

Přijměte pozvání do pravěku! Zveme Vás do Muzea Podbezdězí na výstavu Život v kameni. Představíme Vám zde unikátní paleontologickou sbírku muzea, která má více než staletou historii. Na výstavě se přeneseme až stovky milionů let nazpět, do doby, kdy v našem kraji vládli tajemní amoniti. Do doby, kdy jinde ve světě pobíhali dinosauři. Vykoupat se ale v takovém moři byste nechtěli, mohli vás sežrat žraloci nebo obrovití mořští ještěři.

Edukační část výstavy: ukázka vzniku zkamenělin – seznámení se s geologickým vývojem Země – obrázky rekonstrukcí dávno vyhynulých živočichů – nejzajímavější nálezy našeho kraje

Interaktivní část výstavy: výroba vlastní zkameněliny – hledání miliony let staré fosilie

Vstupné pro školy 5,-Kč (doprovod zdarma)
Rezervace a objednávky: jitka.kotkova@muzeummb.cz, tel. 737 324 193