Vernisáž: Něžná revoluce a svatořečení Anežky České

Mladoboleslavský hrad
Vernisáž: Něžná revoluce a svatořečení Anežky České

Rok 1989 je spojen s řadou přelomových událostí našich nedávných dějin. Na sklonku tohoto roku také došlo ke svatořečení pozoruhodné osobnosti Anežky České, jež se stalo i jedním ze symbolů demokratizace společenských poměrů v Československu. Výstava na mladoboleslavském hradě svatou Anežku představí jako historickou osobnost, jako patronku českých zemí i významnou inspirátorku v minulosti a současnosti. Návštěvníci si připomenou slavný televizní přenos ze svatořečení, pískovcovou sochu z hořické školy či jediný ryze český řeholní řád Křižovníků s červenou hvězdou. Sami pak budou moci doplnit své postřehy a názory k polistopadovému společenskému vývoji.  Výstava bude zahájena slavnostní vernisáží v úterý 1.10. 2019 od 17 hodin.