Cesta po hradech a zámcích

Muzeum Benátecka
11. 08. - 30. 11. 2020 Cesta po hradech a zámcích

K tomu abychom žili nějakou historií, není popravdě třeba, aby člověk byl naplněn jmény, daty, údaji. Hlavní věcí je, abyste se dovedli ponořit v tajemný proud, který šumí pod povrchem vašeho kraje, abyste dovedli z jeho temna vynést na povrch zašlé stíny, které byly kdysi živoucími těly a stvářely osudy a vzezření jeho, dovedli je vidět, dovedli se s nimi shovořit, dovedli jim rozumět.“ Zdeněk Kalista
Před 120 lety se v Benátkách nad Jizerou narodil přední český historik Zdeněk Kalista. Připomeňme si jeho dramatické životní osudy a zejména jeho poetický pohled na minulost prostřednictvím výstavy Cesta po hradech a zámcích, která je inspirovaná Kalistovým textem z roku 1969 a doplněná náladovými fotografiemi Aleny Kratochvílové. Výstavu můžete navštívit v prostorách Muzea Benátecka ve 2. patře zámku v Benátkách nad Jizerou.