Muzeum dětem

Interaktivní prvky v expozicích

V muzeu myslíme i na dětské návštěvníky. Děti si mohou prohlídku ve všech našich muzejních expozicích zpestřit řadou interaktivních prvků. Na mladoboleslavském hradě mohou využít zvláštní prostor muzejní herny, kde si mohou zahrát na nejrůznější muzejní profese – restaurátora, kurátora nebo architekta výstavy nebo si třeba sestavit model boleslavského hradu. Přímo v muzejní herně je k dispozici také počítač s dotykovou obrazovkou, na němž lze najít nejen poutavou formou zpracované informace o historii Mladé Boleslavi, ale i řadu zajímavostí o vystavených exponátech. Zpestřením pro děti je pak počítačová hra, ve které se utkají s muzejním červotočem.

V benáteckém a bělském muzeu si děti mohou vyzkoušet zábavné interakce přímo v expozicích. Muzeum Benátecka je nabízí například v expozicích Páni z Dražic, Tycho Brahe a Jan z Werthu. děti si zde mohou vyzkoušet třeba kování koně, mohou se obléci do rytířského brnění, nebo si mohou zahrát také na archeology a restaurátory.

Letecké muzeum nabízí dětem i dospělým jedinečné zážitky například na leteckých simulátorech. Na některých simulátorech je možné si vyzkoušet své pilotní umění, přetížení při leteckých obratech nebo seskok padákem. Menší děti si v leteckém muzeu mohou vyzkoušet i malá šlapací letadla.

Programy pro školy

Nabízíme také programy školám, které se buď váží k obsahu našich expozic nebo jsou pořádány k aktuálním výstavám. Všechny tyto programy vyžadují objednání.

Mladoboleslavský hrad
Na mladoboleslavském hradě proběhly ve školním roce 2018-2019 programy Malý muzejník, Muzejní přijímačky, Tajemství barokní perly, Boleslavské ismy a Cesta staletími.
Na konci srpna zde najdete nabídky nových programů na školní rok 2019-2020. Kontaktní e-mail: radka.krasna@muzeummb.cz

Muzeum Benátecka
V Muzeu Benátecka nabízíme program o středověku. Program probíhá v expozici Páni z Dražic a je určen pro žáky 2. stupně ZŠ a studenty SŠ. Délka jeho trvání je 1-2 hodiny, ideální počet žáků je 24. Kontaktní e-mai: marie.chupikova@muzeummb.cz , případně volejte na  tel. číslo 326 316 682.